bublioteka…

Dnia 18 października przedszkolaki z grupy VIII odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną przy ulicy Kolistej we Wrocławiu. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece.

Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

Podczas pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały także zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.

Dzieci wyszły z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki, którą otrzymały na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że do niej wrócą, aby móc się zapisać i korzystać z jej bogatej oferty.