Hydropolis

Dnia 06.04.2016r. dzieci z gr. IX, X pojechały na wycieczkę do Największego w Polsce Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis”.

Na początku zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć widowisko obrazujące powstanie naszej planety oraz narodziny wody. Uwagę dzieci przykuła ogromna kula projekcyjna imitująca Ziemię.

Następnie udaliśmy się do wystawy związanej z głębinami. Tematyką tej strefy były głębiny oceaniczne oraz życie, które się tam rozwinęło. Zobaczyć tam można było wyjątkową replikę batyskafu Trieste, do której dzieci mogły wejść.

Po strefie głębin nasza przewodniczka P. Agatka zaprowadziła nas do strefy „Ocean Życia”. Zobaczyliśmy tam kolejny film związany z wodą w oceanach i organizmami w niej żyjącymi, a także repliki „stworów” zamieszkujących morza i oceany. Bardzo spodobał nam się kilkumetrowy rekin.

Strefą, która bardzo przypadła nam do gustu była „Strefa Relaksu”, w której można było położyć się na świetlistych leżakach i podziwiać „wschód księżyca na plaży”.

Kolejna wystawa, którą zwiedzaliśmy związana była z człowiekiem i wodą. Dowiedzieliśmy się tam, jakie znaczenie ma woda dla człowieka.

W strefie „Historia Inżynierii Wodnej” zaprezentowane zostały niezwykłe wynalazki oraz rozwiązania inżynieryjne sprzed tysięcy lat.

Następnie przeszliśmy do strefy „Miasto i Woda”, w której na specjalnym stole multimedialnym można było zapoznać się z interaktywnym planem Wrocławia.

Na zakończenie udaliśmy się do strefy „Stan Wody”, gdzie można było usłyszeć odgłosy wydawane przez burzę, zobaczyć jak wygląda zamieć śnieżna.

Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu miejskiego „Szkoła w Mieście”.