INDIAŃSKA PRZYGODA

17 listopada grupa V i VI wzięły udział w terenowej grze „Indiańska Przygoda”. Projekt pn. „Mali odkrywcy” był dofinansowany w ramach projektu „Wrocławski Fundusz Małych Inicjatyw” realizowanego ze środków Gminy Wrocław.

Przedszkolaki wcieliły się w role Indian. Dowiedzieli się ciekawych rzeczy dotyczących ich życia. Musieli wykonać szereg zadań, które przybliżały ich do odnalezienia skarbu. Każdy otrzymał swoje indiańskie imię oraz pióropusz. Mali Indianie musieli dopasować ślady zwierząt, rozwiązać zagadki oraz rozpoznać smaki z zawiązanymi oczami. W ogrodzie przedszkolnym musieli pokonać tor przeszkód oraz nauczyli się strzelać z łuku. Do zbudowania było również indiańskie tipi. W rytm indiańskiej muzyki wykonaliśmy również wspólny taniec deszczu. Dzieci znakomicie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami i odnalazły skarb. Wszyscy świetnie się bawili, humory dopisywały nam przez cały dzień!