Język migowy

Dnia 06.03.2018r. w gr. I odbyły się warsztaty  z języka migowego prowadzone przez przedstawicielki Fundacji Rozwoju Integracji Społecznej.

Cele zajęć:

- zapoznanie dzieci z inną formą komunikacji jaką jest miganie,

- rozwijanie empatii dzieci w stosunku do Głuchych kolegów i koleżanek,

- utrwalanie poznanych znaków poprzez zabawę.

Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, kim jest osoba głucha, jak inny jest świat od naszego. Poznały nowy sposób komunikacji z drugim człowiekiem a także mogły przez chwilę poczuć się jak osoba niesłysząca. Wszyscy chętnie włączali się w powtarzanie prezentowanych znaków oznaczających wybrane słowa m.in.: dzień dobry, piłka, lalka, auto, kot, pies, brawo.

Zajęcia nauki języka migowego okazały się nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim ukazały dzieciom, alternatywny sposób porozumiewania się z ludźmi, przy jednoczesnym uwrażliwianiu na drugiego człowieka.