JURAPARK

Dnia 06.06.2018r. dzieci z gr. VI udały się na wycieczkę do  Parku Nauki i Rozrywki „Jurapark ” w Krasiejowie.  Na miejscu spotkało ich wiele atrakcji:

- Ścieżka Edukacyjna – na początku pobytu przewodniczka zaprosiła uczestników do przejścia specjalną ścieżką edukacyjną podczas której zaprezentowane zostały rekonstrukcje dinozaurów w ich naturalnej wielkości. Wszystkie eksponaty wzbudzały u dzieci zdziwienie i ciekawość.

- Pawilon paleontologiczny – podczas zwiedzania tej części parku dzieci miały okazję zobaczyć największe w Europie skamieniałości płazów i gadów. Dzieciom najbardziej spodobała się rekonstrukcja szkieletu najstarszego odkrytego pradinozaura.

- Prehistoryczne Oceanarium – można tam było zobaczyć z bliska, jak wyglądało podwodne życie i stanąć „Oko w oko” z ogromnym rekinem.

- Tunel Czasu – jadąc Kapsułą Czasu w 300 – metrowym tunelu dzieci udały się w podróż istnienia Wszechświata.  Dzięki multimediom mogły przenieść się w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Zaprezentowane zostały wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Zajrzeć mogli w głębiny mórz i podziwiać ich mieszkańców.

Po tych atrakcjach przyszedł czas na odpoczynek i posiłek.

Na zakończenie dzieci udały się na zabawę w parku rozrywki, która dostarczyła wszystkim wiele emocji.

Dzieci spędziły czas miło i przyjemnie. Wszystkim wycieczka się bardzo podobała!