Krasiejów…

Dnia 30.05.2016r. dzieci z gr. V i IX udały się na wycieczkę do  Parku Nauki i Rozrywki „Jurapark ” w Krasiejowie.  Na miejscu spotkało ich wiele atrakcji:

- Ścieżka Edukacyjna – na początku pobytu, przewodniczka Marta zaprosiła uczestników do przejścia specjalną ścieżką edukacyjną podczas której zaprezentowane zostały rekonstrukcje dinozaurów w ich naturalnej wielkości. Wszystkie eksponaty wzbudzały u dzieci zdziwienie i ciekawość.

- Pawilon paleontologiczny – podczas zwiedzania tej części parku dzieci miały okazję zobaczyć największe w Europie skamieniałości płazów i gadów. Dzieciom najbardziej spodobała się rekonstrukcja szkieletu najstarszego odkrytego pradinozaura.

- Prehistoryczne Oceanarium – można tam było zobaczyć z bliska, jak wyglądało podwodne życie i stanąć „Oko w oko” z ogromnym rekinem.

- Tunel Czasu – jadąc Kapsułą Czasu w 300 – metrowym tunelu dzieci udały się w podróż istnienia Wszechświata.  Dzięki multimediom mogły przenieść się w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Zaprezentowane zostały wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Zajrzeć mogli w głębiny mórz i podziwiać ich mieszkańców.

- Warsztaty plastyczno – paleontologiczne  – podczas tej części pobytu dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach poświęconych pracy paleontologów. Zadaniem dzieci było malowanie figurek dinozaurów ubarwione informacjami o ich życiu. W nagrodę, dzieci mogły zabrać wykonane przez siebie prace do domu.

- Plac zabaw – na zakończenie dzieci mogły skorzystać z ogromnego placu zabaw. Mogły wspinać się na wieże i ścianki, zjeżdżać rurami, huśtać na kole.

Dzieci spędziły czas miło i przyjemnie. Wszystkim wycieczka się bardzo podobała!