Lalki…

Dnia 12.01.2017 roku odbyło się przedstawienie pt. „Lalki o niepełnosprawności”.

Był to spektakl oparty na teatrze lalek z niepełnosprawnością w ramach projektu „Zmieniamy świat serce po sercu”. Ukazywał, co to znaczy być osobą niepełnosprawną oraz przybliżał wiedzę dotyczącą różnych niepełnosprawności (m. in. niewidomi, głusi, niepełnosprawni fizycznie).

Etiuda teatralna przygotowana została przez Fundację L’ARCHE wspaniale wprowadziła dzieci w świat osób niepełnosprawnych. Dzięki temu przedstawieniu dziecko ma możliwość zobaczenia w osobie z niepełnosprawnością kogoś wartościowego, wartego poznania. Wszystko pokazane było w sposób dynamiczny, śmieszny, pełen ekspresji.

Etiuda ta pomaga dzieciom poczuć się swobodnie w obecności osoby z niepełnosprawnością, a otwartość lalki   i poprowadzona dyskusja z nią pomaga w obaleniu stereotypów i mitów na temat niepełnosprawności. Na zakończenie każde dziecko mogło osobiście „porozmawiać” z niepełnosprawnym Tomkiem i dowiedzieć się, jak radzi sobie w codziennych sytuacjach.