MUZEUM

Dnia 14 grudnia 2017 r. dzieci z grupy II wybrały się na wycieczkę do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w muzeum. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym „ABC Muzeum Narodowego dla dzieci przedszkolnych”. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest muzeum i eksponaty. Pani przewodnik pokazała dzieciom najciekawsze przedmioty w muzeum, m.in. insygnia królewskie (koronę i zaponę), rzeźby małych aniołków i dorosłych aniołów, przepiękną drewnianą rzeźbę Michała Archanioła, wspaniały ołtarz ( Poliptyk zaśnięcia Marii), a także obraz o ruchomych oczach, jak i ukryte w gablotach filiżanki na nóżkach, takie jak w bajce „Piękna i Bestia”. Wycieczka do Muzeum Narodowego umożliwiła dzieciom bezpośrednie obcowanie ze sztuką muzealną i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.