Przegląd Młodych …

Dn. 03.06.2016r. w Biurze Festiwalowym „Impart” odbył się XIII Przegląd Młodych Talentów „Od Przedszkola do Gimnazjum”. Jest to  coroczne jednodniowe wydarzenie promujące różnorodne zainteresowania i talenty dzieci i młodzieży z wrocławskich placówek w ramach programu „Od inspiracji do kreacji”. Idea Przeglądu wyrosła z potrzeby prezentowania  pasji i uzdolnień jego uczestników, integrując wychowanków przedszkoli z uczniami szkół podstawowych oraz gimnazjów we Wrocławiu. Uczestnicy  Przeglądu dzielą się ze sobą wszystkim, co w nich najlepsze.

Nasze przedszkole reprezentowało łącznie 41 dzieci. Grupa wokalna zaśpiewała wesołą  piosenkę o pewnym łakomczuszku, który nie potrafi oprzeć się słodyczom,  pt. „Czekolady…ach!”. Dzieci wykazały się nie tylko talentem wokalnym, ale również aktorskim. Wykonanie  nagrodzone zostało gromkimi brawami.               Dzieci z grupy IX zatańczyły taniec do słynnej rosyjskiej pieśni ludowej pt. „Kalinka”. Występ dzieci spotkał się z ogromnym entuzjazmem publiczności, a samym tancerzom dostarczył dużo radości.

Trzecią grupą reprezentującą nasze przedszkole były dzieci, które wykonały prace plastyczne. Nasza wystawa zatytułowana była „Baśnie, bajki, bajeczki”. Autorzy prac wykazali się nie tylko umiejętnościami plastycznymi, ale także kreatywnością.