Przepis na zdrowie

Nasze przedszkole wzięło udział w III Wrocławskim Kiermaszu  ” Przepis Na Zdrowie”. Poniżej umieszczamy przepis na pyszny i zdrowy kisiel.

 

Składniki:

Kisiele są to desery o konsystencji półpłynnej, galaretowatej, którą uzyskuje się przez zastosowanie do ich zagęszczenia mąki ziemniaczanej. W zależności od podstawowego surowca rozróżnia się kisiele owocowe i mleczne, zwane potocznie (choć nieprawidłowo) budyniami. Kisiele owocowe przyrządza się z soków owocowych, wywarów i przecierów z owoców gotowanych (jabłka, śliwki, gruszki) lub przecierów z surowych miękkich owoców (truskawki, maliny, poziomki, jagody). Różnorodność kisieli mlecznych uzyskuje się dzięki zastosowaniu odmiennych dodatków smakowych, jak karmel, kawa, kakao, olejki. Dodatkiem do kisielu waniliowego może być żółtko.

 
Wykonanie:

W celu przyrządzenia kisielu sok, przecier owocowy lub mleko z wybranym dodatkiem smakowym doprowadza się do wrzenia. Z mąki ziemniaczanej i niewielkiej ilości wody lub mleka sporządza się zawiesinę, którą wlewa się do wrzącego płynu. Mieszając podgrzewa się kisiel do zagotowania, następnie zestawia się z ognia. Aby uzyskać prawidłową konsystencję kisielu stosuje się 6 dag (4 – 5 łyżek) mąki ziemniaczanej na 1 litr zagęszczonego płynu.