SADZENIE CEBULEK

W środę -  27 września przedszkolaki z całego przedszkola podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach przyrodniczych. Najpierw poznawały etapy rozwoju roślin, zasady ich pielęgnacji, a następnie miały okazję samodzielnego sadzenia cebulek, które na koniec zostały umieszczone w szklarence. Dzieci zobowiązały się  do codziennej pielęgnacji  roślinek w przedszkolu– podlewaniu i doglądaniu. Sadzenie kwiatów poprzedził  projekt  pt. „Kolorowy ogród przedszkolaka”, podczas którego dzieci  poszerzają wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin .Pomysł sadzenia cebulek bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę.