Wioska..

22 czerwca w piękny i słoneczny dzień, przedszkolaki z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę autokarową do Wioski Indiańskiej Pocahontas w Zabrodziu. Na miejscu dzieciaczki zostały serdecznie powitane przez przewodników w charakterystycznych dla Indian strojach i nauczyły się indiańskiego powitania. Każdy z maluchów dostał żółtą opaskę oraz żółte piórko na znak, że zostały one przyjęte do szczepu Indian. Nasza przewodniczka – „Szumiąca Wierzba” pięknie pomalowała wszystkie buźki w różne indiańskie kolorowe wzorki.

No i w końcu dzieciaki wyruszyły żeby zwiedzać wioskę, przechodzić kolejne etapy wtajemniczenia, zdobywać różne sprawności i przede wszystkim dobrze się bawić. Bardzo emocjonującym punktem pobytu w wiosce było spotkanie z wodzem Indian, który najpierw przemówił do dzieci w swoim własnym języku, a potem rozmawiał z nimi po polsku. Nauczył nas specjalnej indiańskiej piosenki, wspólnie zagraliśmy na bębnach oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Wszyscy wrócili z wyprawy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.