Wrocław…

„Wrocław w architekturze – mosty”

19.02.2016r. w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Rynek – Ratusz 24 zorganizowana została wystawa prac oraz ogłoszenie wyników międzyprzedszkolnego konkursu architektonicznego  „Wrocław w architekturze – mosty”.

Kornelia Pieścik z gr. IX zajęła w nim I miejsce.

Wystawa jest podsumowaniem konkursu ogłoszonego przez Przedszkole  Nr 14 „Kowaliki” jesienią zeszłego roku. Tematem przewodnim były wrocławskie mosty i ich dziecięca interpretacja jako szczególnego elementu przestrzeni krajobrazu miejskiego oraz ich walor społeczny jako miejsca spotkania przyrody  techniką, ludzi z pojazdami itp.  Idea wystawy wpisuje się w jeden z tematów inaugurujących Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016, gdzie idea mostów, ich społeczny wymiar łączy mieszkańców, przejezdnych, studentów, artystów.

Organizatorzy wystawy: Ośrodek Kultury i Sztuki – Instytucja Kultury Województwa Dolnośląskiego, Przedszkole Nr 14 we Wrocławiu.

Patronat wystawy: Rada Osiedla Kowale.

Serdecznie gratulujemy!