ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNE DLA GR X

Czerwiec– Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne:

Tydzień I – Dla wszystkich dzieci słońce przyjaźnie świeci

• Wzbogacanie wiedzy na temat życia ludzi na różnych kontynentach.
  • Poznawanie muzyki etnicznej różnych zakątków świata.
  • Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej.
  • Prezentacja zabaw, w które bawią się dzieci na różnych kontynentach – doświadczenia własne, informacje z mediów.
  • Doskonalenie umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
  • Doskonalenie umiejętności czytania w zakresie poznanych liter.

Tydzień II – Szukamy lata na łące, w lesie, na drzewach i w kwiatach

• Kształcenie umiejętności kulturalnego prowadzenia rozmów: włączanie się, uważne słuchanie.
  • Doskonalenie umiejętności dostrzegania zmian zachodzących np. w środowisku w lecie; rośliny i zwierzęta w różnych ekosystemach o różnych porach roku.
  • Zachęcanie do zabaw ruchowych w grupie – wdrażanie do uważnego słuchania, zabawy w echo.
  • Kształtowanie rozumienia stałości objętości płynu.
  • Wzbogacanie wiedzy na temat kosmosu.
  • Rozwijanie postawy poszanowania środowiska – rozmowa na temat ochrony lasów oraz na temat korzyści, jakie człowiek czerpie z lasu – tworzenie „Kodeksu lasu”.
  • Doskonalenie umiejętności czytania w zakresie poznanych liter.

Tydzień III –  Żegnamy przedszkole, po wakacjach spotkamy się w szkole!

• Wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
  • Kształtowanie, w trakcie planowania zabaw, postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz osób uczestniczących w zabawach.
  • Przygotowanie do podjęcia roli ucznia, kształtowanie pozytywnej postawy wobec szkoły i nauki szkolnej.
  • Kształcenie umiejętności planowania swoich działań.
  • Doskonalenie umiejętności recytowania wierszy, śpiewania piosenek, aktywnego uczestnictwa w uroczystościach przedszkolnych.